Kontakta oss

Kontakta oss

Vanliga frågor & svar

Har du frågor gällande att vi inte öppnar parken i år?
Läs mer information här

Har du köpt ett säsongskort eller biljett och vill besöka Furuviksparken eller Kolmårdens Djurpark?
Läs mer information här

Skara Sommarlands växel

Telefonbokningen

Support

Rekryteringen

Kontaktpersoner

VD Janne Nilsson 010-708 80 08 janne.nilsson@sommarland.se

Teknik- & Utveckling Torbjörn Andersson 010-708 80 16 torbjorn@sommarland.se

Ekonomi Annika Lundh 010-708 80 12 annika@sommarland.se

Försäljning Rickard Bender 010-708 80 19 rickard@sommarland.se

Restaurang & kiosk Evelina Ekelund 010-708 80 18 evelina.ekelund@sommarland.se

Marknad Emelina Lindberg 010-708 91 00 emelina.lindberg@parksandresorts.com

Kommunikation Emma Edqvist 010-708 80 14 emma.edqvist@sommarland.se

Camping Tommy Björklund 010-708 80 29 tommy.bjorklund@sommarland.se

HR Elias Nelzén 010-708 80 13 elias.nelzen@sommarland.se

Rekrytering 010-708 80 50 artistservice@sommarland.se